Testy szczelności powietrznej budynku. Szczelny i tanie w utrzymaniu mieszkanie – okna energooszczędne Kraków

Mieszkając w szczelnym mieszkaniu ponosimy mniejsze koszty jego utrzymania. Nie ma w nim strat cieplnych spowodowanych przeciekami powietrznymi. Warto zatem przeprowadzić test szczelności powietrznej budynku.

Dokładna kontrola szczelności powietrznej budynku wykonana przy znacznej różnicy ciśnień pozwala odnaleźć miejsca wymagające doszczelnienia. Często się zdarza, że są to drobne szczegóły przez które następuje infiltracja powietrza. Przeprowadzenie testu jest wskazane w budynku, w którym występuje wilgoć. Pierwszym etapem testu jest wyłączenie w budynku, w którym będzie wykonywany piecyków czy zaślepień wentylacji oraz zamknięcie drzwi wejściowych. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, ile powietrza ucieka z mieszkania.

 

W tym celu wykorzystywane są specjalne drzwi nawiewne z wentylatorem. Następnie lokalizowane są nieszczelności przy użyciu wytwornic dymu lub kamer telewizyjnych. Wykonane testy szczelności powietrznej budynku są pomocne przy modernizacji budynków już użytkowanych lub poprawkach na etapie jego budowy.
Testy mogą być przeprowadzone na zlecenie Generalnego Wykonawcy jak samego inwestora. Usługi “blower door” przeprowadzane są w wielu miastach m in. można wymienić Kraków.
Aby zmniejszyć rachunki za ogrzewanie mieszkania warto też zainwestować w innowacyjne okna energooszczędne charakteryzujące się niskim współczynnikiem przenikania ciepła do wnętrza budynku.
Te wszystkie rozwiązania sprawią, że będziemy funkcjonować w komfortowym budynku, tańszym w utrzymaniu.

Author: masterkey24.pl