Współczynnik UW okna. Ciepłe i oszczędne okna w naszym domu – współczynnik przenikania ciepła okna.

Wymiana okien w domu to inwestycja, która powinna być dobrze przemyślana. Może warto byłoby zainwestować w okna energooszczędne? Zapłacimy za nie drożej, ale pieniądze odzyskamy płacąc w przyszłości niższe rachunki za ogrzewanie.

Każdy z nas chce mieć ciepłe i przytulne mieszkanie. W dużej mierze temperatura w naszym domu zależy od jakości okien. Określa ją współczynnik przenikania ciepła okna. Określany jest za pomocą symbolu uw. Dzięki niemu można zmierzyć ile ciepła wydostaje się przez szklane powierzchnie na zewnątrz budynku.

 

Współczynnik uw okna powinien wynosić nie więcej niż 1, 1. Jego niższa wartość informuje o mniejszej utracie ciepła w naszym domu. Przy wymianie okien na nowe warto zastanowić się nad ich wyborem. Obecnie na rynku posiadamy bogatą ofertę tego produktu. Niezawodne okazują się okna energooszczędne, w których współczynnik uw wynosi 0. 6. Co prawda okna te są droższe od tradycyjnych, ale inwestycja ta szybko się zwraca w postaci mniejszych rachunków za ogrzewanie. Warto pamiętać, że im więcej okien energooszczędnych będziemy mieli w domu, tym nasze oszczędności będą większe.

Author: masterkey24.pl