Badanie szczelności powietrznej. Szczelny i ciepły dom – testy szczelności powietrznej budynków

Chcesz mieszkać w ciepłym, wolnym od pleśni budynku? Zleć profesjonalnej firmie wykonanie testów szczelności powietrznej. Wykonane badania metodą „Blower Door” wskażą Ci miejsca, które wymagają poprawki.

Badanie szczelności powietrznej wskazane jest w czasie budowy nowego domu oraz w obiektach już istniejących często przeznaczonych do remontu. Wykonywane jest w prywatnych domach, budynkach komercyjnych oraz różnych przedsiębiorstwach i firmach. Pomiar ten warto wykonać, gdy w mieszkaniu pojawia się pleśń.

 

Testy szczelności powietrznej budynków zwiększają komfort termiczny oraz dzięki likwidacji nieszczelnych miejsc obniżają koszty ogrzewania. Metoda ta polega na wytworzeniu wewnątrz budynku podciśnienia bądź nadciśnienia względem otoczenia oraz lokalizacji nieszczelności przy pomocy kamery termowizyjnej lub dymu. Badanie budynku za pomocą podczerwieni znajdującej się w kamerze pozwala zlokalizować nieszczelności oraz mostki termiczne. Odbywa się to na postawie analizy rozkładu temperatur na powierzchniach przegród.
Testy szczelności budynków są wykonywane na zlecenie przez wiele firm specjalistycznych. Wykonywane są one metodą „Blower Door” w dosłownym tłumaczeniu jest to Test Drzwi Nawiewnych.

Author: masterkey24.pl